Tuotekuvaus
Poistoilmalämpöpumppu CUBE 5 sisältää sisäänrakennetun 9 kilowatin sähkövastuksen asunnon vesikiertoiseen lämmitykseen, esimerkiksi lattialämmitykseen. Tämä lämmitys toimii erillään käyttöveden lämmityksestä.
CUBE 5 poistaa kostean ja tunkkaisen ilman asunnosta, ja käyttää sen energiaa käyttöveden lämmitykseen. Koneellinen ilmanpoisto poistaa samalla ilmasta pölyhiukkaset, kosteuden ja hajut, ja pitää sisäilman miellyttävänä ja puhtaana.
CUBE 5 pystyy poistamaan 325 kuutiometriä ilmaa tunnissa. Tuloilmasta huolehtii Alig-ilmalämpölaite.
ALIG VB 250 L -ilmalämpölaite
Alig VB 250 L -ilmalämpölaite sopii vaihtolaitteeksi vanhoihin ilmalämpöjärjestelmiin, jotka halutaan muuttaa lämpöpumppukäyttöön, esimerkiksi Parma10, ILA-15, Valmet Kotilämpö, Himablock, Termovent, Aeromaster, Energiset, Husqwarna, UPOVARI, yms.
Mikäli epäröit laitteen soveltuvuutta remonttikohteeseesi,
ota meihin yhteyttä.
Ei sisällä lämmonjakojärjestelmää eikä kanavistoa.
3 vuoden takuu